Spektakël po, fitues jo në ‘Signal Iduna Park’

Skuadra e Joachim Low e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen, kur në minutën e 15’ përmes Serge Gnabry kaluan në epërsi 1:0.

Në minutën e 22’, Gjermania dyfishoi epërsinë me anë të Kai Havertz.

Në pjesën e dytë, Argjentina arriti të barazonte rezultatin, duke shënuar dy herë.

Lucas Alario në minutën e 66’ dhe Lucas Ocampos në minutën e 85’, shënuan për Argjentinën./Lajmi.net/

Të tjera nga Kategoria