Aksident ndërmjet një veture dhe një autobusi në Prishtinë, vdes një 27 vjeçar

Policia e Kosovës njofton se dje rreth orës
15:00, në rrugën “Shkelzen Haradinaj” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident
trafiku, ku ka humbur jetën një person.

Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy
automjete, vetura e tipit “Golf ” dhe një autobus i tipit Mercedes.

“Si pasojë e këtij aksidenti është lënduar
ngasësi i veturës, i cili nuk ka arrit të përballojë plagët e shkaktuara nga
aksidenti dhe i njëjti, rreth orë 18:00, në QKUK, ka ndërruar jetë, bëhet fjalë
për viktimën: R. M. 27 vjeç, mashkull, shtetas kosovar, (drejtuesi i veturës
Golf), vdekja e të cilit është konfirmuar nga ana e ekipit mjekësor në QKUK”,
thuhet në njoftim.

Sipas raportit policor, lidhur me këtë
aksident, drejtuesit të autobusit, me urdhër të Prokurorit të shtetit, i është
shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Ndërkohë që trupi i viktimës është dërguar në
Institutin e mjekësisë Ligjore për obduksion.

Të tjera nga Kategoria