Zeka: PEK’u do t’i marrë ndërmjet 7.8 dhe 8.5 për qind të votave, do t’i ketë 12-14 deputetë

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë se pret që partia e tij të arrijë një rezultat të kënaqshëm në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në vend.

Zeka ka deklaruar në emisionin “DPT Te Fidani”,
në televizionin T7, se sipas sondazheve të realizuara nga ndërkombëtarët,
partia e tij do të zërë vend në legjislaturën e ardhshme.

“Sondazhi të cilin ma kanë thënë
ndërkombëtarët… Në të gjitha matjet e ndërkombëtarëve, partia ime e kalon pragun,
madje e kalon tepër mirë”, është shprehur Zeka.

Sipas Zekës, në sondazhet e ndërkombëtarëve, ai del “numër një” si “politikani më i votuar, deputeti më i popullarizuar”.

Zeka ka thënë se partia e tij do t’i marrë ndërmjet 7.8 dhe 8.5 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ai ka shprehur optimizmin e tij se PEK’u do të përfaqësohet nga “minimum 12-14 deputetë” në Kuvendin e Kosovës. /Express/

Të tjera nga Kategoria