Postimi pikëllues i Kaltrina Selimit: Nënë, unë kisha nevojë akoma për kujdesin tënd

Këngëtarja e njohur shqiptare, Kaltrina
Selimi, më 5 nëntor të këtij viti humbi nënën e saj.

Varrimi i të ndjerës u bë në varrezat e
qytetit në Prishtinë, duke lënë kështu përherë të pikëlluar familjen Selimi dhe
Nasufi.

Ngushëllimet e shumta nga familjarët, miqtë,
kolegët por edhe nga mbarë dashamirësit nuk munguan, me çka e bënë këngëtaren
që ta lehtësojë dhimbjen e saj për këtë humbje të madhe.

Kaltrina në një postim të ndjeshëm të bërë së
fundmi në rrjetin social Instagram, i ka falënderuar të gjithë për ngushëllimet
e sinqerta, teksa i ka bërë një dedikim emocional nënës së saj, tashmë të
ndjerë.

“Përshëndetje familjarë, miq, kolegë dhe ju
dashamirë! Nuk kam fjalë ta përshkruaj se sa na lehtësuat dhimbjen tonë me
kujdesin që treguat ndaj neve. Andaj, unë dhe familjarët e mi të ngushtë, duam
të ju falënderojmë përzemërsisht për mbështetjen që na keni dhënë pikërisht në
këto ditë, kur ne patëm nevojë më shumë se kurrë për ju…Zoti ju shpërbleftë më
të mirat e tij! Zoti ju bekoftë dhe ju dhashtë shëndet

E ty nëna ime, i lehtë të qoftë dhe, uroj që
shpirti yt të prehet në paqe. Unë kisha akoma nevojë për kujdesin tënd, prandaj
uroj të jesh engjëlli im mbrojtës gjithë jetën. Të kujton me mall, familaj
Selimi dhe Nasufi”, ka shkruar Kaltrina në Instagram.

Të tjera nga Kategoria