Henry zgjedh pesë më të mirët e të gjitha kohërave, befason me një emër

Henry ka pasur një kohë te mirë te Arsenal gjatë karrierës së tij, ku ka fituar edhe tituj të Premierligës.

Në mesin e legjendave të futbollit, Henry ka zgjedhur një gjeneratë të vjetër të futbollistëve.

“Unë do të zgjedh vetëm legjendat sepse është shumë e vështirë të krijosh një ekip me lojtarët që kanë luajtur gjatë gjithë karrierës sime”, deklaroi Henry, përcjell lajmi.net.

“Diego Maradona, Pele, Johann Cruyff, Franz Beckenbauer dhe Michael Laudrup”.

I pytur pse Laudrup ishte në listën e tij, Henry u përgjigj se legjenda daneze është një nga lojtarët më të nënvlerësuar dhe se sipas francezit, ai mbetet dhjetëshi kryesor i të gjitha kohërave./Lajmi.net/

Të tjera nga Kategoria