Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Argjentinasi është në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen ndaj Waford që po zhvillohet aktualisht, ku ka shënuar dy gola nga pesë deri tani.

Aguero, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për skuadrën e Pep Guardiolës, ka shënuar në gjashtë ndeshje radhazi në kampionatin anglez duke thyer rekordin e sulmuesit, përcjell lajmi.net.

Ai e nisi ndaj West Ham, ku shënoi nga 11-metërshi në ndeshjen e parë në Premierligë.

Që nga ajo kohë, ai ka shënuar kundër Tottenham, Bournemouth, Brighton dhe Norwich. /Lajmi.net/ 

Të tjera nga Kategoria