17-vjeçari kapet me armë në Vushtrri

Në fshatin Pestovë të Vushtrrisë, nga një njësit policor në një pikë kontrolli, është ndaluar një veturë me targa vendore, ku gjatë kontrollit, të dyshuarit D.J., 17 vjeç, i është gjetur një armë me gaz, pa karikator dhe pa fishekë.

Nga
policia si provë materiale, të dyshuarit në fjalë i është konfiskuar një armë
pistoletë me gazë, prodhim gjerman.

I dyshuari D.J., 17 vjeç është shoqëruar në stacionin policor dhe pas procedurave intervistuese me urdhër të Prokurorit të Shtetit është liruar në procedurë të rregullt dhe ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti: “Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve’’, thuhet në njoftim.

Të tjera nga Kategoria